یک میلیون نفر در پروژه های مسکن مهر سکونت خواهند کرد


یک میلیون نفر در پروژه های مسکن مهر سکونت خواهند کرد

احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه شرکت در جلسه شورای مسکن استان قزوین در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: سهم قزوین از مجموعه مسکن مهر ۵۰ هزار واحد است که بخشی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و بخشی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ساخته شده است.

وی اضافه کرد: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر بدون در نظر گرفتن پروژه های خود مالکی و تعاونی ها تعداد باقیمانده از سه جانبه ها  ۱۰۱۶ واحد است که در مرحله نازک کاری و برخی در حال نصب است.

مهرآبادی تصریح کرد:امیدواریم با کمک شورای مسکن استان و وزارت راه و شهرسازی تمام پروژه های مسکن مهر را حداکثر تا شهریور ماه سال ۹۸ افتتاح خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر یادآورشد: این واحدها مشکلات عدیده ای دارند که در جلسه شورای مسکن استان قزوین قرار شد کارگروهی شکل بگیرد و مسایل را با سرعت بیشتری بررسی کند و مسائل را در شورای مسکن مطرح کرده و تصویب کنند.

وی اظهارداشت: از همه دستگاههای اجرایی خدمات رسان انتظار می رود در این کار مشارکت کنند تا کمبودهای مسکن مهر با سرعت بیشتری حل شود.

مهرآبادی اضافه کرد: اگر لایحه بودجه توسط مجلس تصویب شده و قانون شود سال آینده می توان اعتبارات بیشتری برای تکمیل پروژه ها اختصاص داد که در این لایحه تخصیص قیر هم پیش بینی شده که برای آسفالت معابر استفاده می کنیم …

وی گفت: بغیر از پروژه های مسکن مهر که در دادگاه پرونده حقوقی دارند بقیه واحدها را با کمک دستگاهها و تامین آب، برق، گاز، مخابرات، مدرسه، مسجد، راه دسترسی، دیوارحائل و سایر اقدامات آماده سازی همه پروژه های مسکن مهر را سال آینده تکمیل
می کنیم اما تحویل نمی دهیم زیرا باید وزارتخانه ها همکاری کنند تا تحویل کامل شود.

۲۶۵ هزار واحد مسکن مهر آماده واگذاری است

مهرآبادی افزود: در حال حاضر در سطح کشور کار ساختمانی  ۲۶۵ هزار واحد مسکن مهر به پایان رسیده و نیازمند اجرای شبکه و نصب انشعابات است تا آماده تحویل شود.

وی گفت: با تکمیل و واگذاری مسکن مهر در کشور بیش از یک میلیون نفر در این واحدها سکونت خواهند کرد و این کار افتخاری است برای دولت که این واحدها را تحویل دهد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر یادآورشد: تکمیل آنچه کارگروه مسکن برآورد کرده ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد  تومان نیاز دارد تا بتوان کمبودها و نیازها از جمله خدمات زیربنایی، مسجد، کلانتری، درمانگاه، محوطه سازی و سایر امور آماده سازی را تکمیل کرد.

وی اظهارداشت: با توجه به افزایش قیمتها در حال حاضر نیازها و هزینه ها را برآورد جدید می کنیم تا ببینیم چقدر لازم داریم تا کارها تکمیل شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰