معامله ۷۵هزار اوراق تسه/امتیاز وام مسکن بهمن ماه، در صدر معاملات


معامله ۷۵هزار اوراق تسه/امتیاز وام مسکن بهمن ماه، در صدر معاملات
در تابلوی اوراق تسهیلات مسکن بیش از ۷۵ هزار ورقه به ارزش تقریبی ۵۸ میلیارد ریال معامله شد و امتیاز تسهیلات مسکن بهمن ماه ۹۵ بیشترین حجم و ارزش معاملات را در تابلو تجربه کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سازه به نقل از فرابورس، در معاملات امروز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه در حالی که حجم دادوستدها نسبت به روز گذشته افزایش یافت اما ارزش و تعداد دفعات معاملات کاهش نسبی را تجربه کرد تا در نهایت در ۲۸ هزار و ۳۵۲۲ دفعه، تعداد ۲۹۶ میلیون و ۱۲۷ هزار سهم به ارزش ۸۰۴ میلیارد و ۷۴۲ میلیون مورد مبادله قرار گیرد.

روز جاری حدود ۲۷ درصد از ارزش کل معاملات به بازارهای اول و دوم اختصاص داشت به طوری که ۹۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال در مجموع این دو بازار دست به دست شد. نماد «ذوب» به عنوان پربیننده‌ترین نماد بازار فرابورس، بالاترین حجم معاملات را نیز در اختیار گرفت و بیشترین ارزش دادوستد سهام در این دو بازار به نماد «ثعمرا» اختصاص یافت.

امروز در مقابل توقف نماد شرکت معاملاتی شرکت مالیبل سایپا به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز چهارشنبه مورخ  ۲۴ خرداد ۹۶ نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی خراسان، کی بی سی و تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا بازگشایی شدند.

در این میان شاخص کل فرابورس نیز افت ۷ واحدی را در پایان بازار ثبت کرد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نماد «مارون» رقم خورد. به این ترتیب آیفکس به ارتفاع ۸۹۷ واحدی تنزل کرد.

در تابلوی اوراق تسهیلات مسکن نیز شاهد معامله بیش از ۷۵ هزار ورقه به ارزش تقریبی ۵۸ میلیارد ریال بودیم. امروز امتیاز تسهیلات مسکن بهمن ماه ۹۵ بیشترین حجم و ارزش معاملات را در تابلو تجربه کرد و قیمت تسه‌ها در بازه ۷۵۲ تا ۷۷۱ هزار ریال دادوستد شد.

در همین حال در بازار اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاران میزبان دادوستد ۳۱۰ هزار ورقه به ارزش بیش از ۳۰۲ میلیارد ریال بودند که بالاترین حجم و ارزش معاملات به نماد اسناد خزانه اسلامی مرحله هفتم اختصاص یافت.

معاملات بازار پایه نیز امروز ۲۰۸ میلیارد ریالی شد. در این بازار در مجموع تابلوهای معاملاتی ۱۹۷ میلیون سهم به ارزش ۲۰۸ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت.

در نهایت در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط سهامداران دادوستد ۱۲۰ هزار سهم گز سکه را به ارزش بیش از ۲۴۶ میلیون ریال شاهد بودند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۴