متقاضیان مسکن مهر پردیس، پیمانکاران متخلف را معرفی کنند


متقاضیان مسکن مهر پردیس، پیمانکاران متخلف را معرفی کنند
عضو هیات مدیره شرکت عمران و بهسازی گفت: مردم پیمانکارانی را که در پردیس دست از ساخت و ساز کشیده اند، معرفی کنند.

 حبیب الله طاهرخانی گفت: شرکت عمران پردیس ، متعهد به ساخت ۸۱ هزار واحد مسکن مهر است که از این تعداد، ۱۸ هزار واحد افتتاح و ۴۹ هزار واحد به مرحله نازک کاری و اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل تاخیر در طرح های مسکن مهر پردیس، تامین هزینه های آماده سازی و همچنین تامین زیر ساخت های آب، برق و فاضلاب است.

عضو هیات مدیره شرکت عمران و بهسازی تصریح کرد: در سال ۹۵ دولت در بخش تامین مالی، محوطه سازی و تامین زیرساخت مسکن مهر، وارد عمل شد؛ به طوری که درگذشته این گونه هزینه ها، از آورده متقاضیان بود.

طاهرخانی تاکید کرد: سال گذشته، دولت ۲۰۰ میلیارد تومان به مسکن مهر اختصاص داد که از این مبلغ، ۱۳۰ میلیارد تومان به شهر جدید پردیس اختصاص داده شده؛ همچنین از محل یارانه نیز، ۴۰ میلیارد تومان به شهر پردیس برای محوطه سازی اختصاص داده شده است.

وی تاکید کرد: شرکت عمران و بهسازی نیز، از منابع داخلی خود برای کارهای روبنایی استفاده کرده است؛ به طوری که ۳۰ واحد آموزشی از جمله مدرسه در حال احداث داریم.

طاهرخانی با بیان اینکه مشکل خدمات زیر ساختی از جمله آب، فاضلاب و آماده سازی محوطه ها تا حدودی حل شده است، گفت: ۵۰ هزار واحد در پردیس به مرحله نازک کاری رسیده است؛ اما به دلیل بحث های زیرساختی نمی توانیم آنان را افتتاح کنیم.

وی تاکید کرد: اگر منابع مالی به موقع تامین شود، تا پایان سال ۵۰ هزار واحد به اتمام می رسد. هزینه آماده سازی در مسکن مهر سایر شهرها ۳ تا ۴ میلیون است؛ اما در پردیس بدون ادعای پیمانکاران این هزینه، ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان است.

طاهرخانی تاکیدکرد: سال گذشته هیئت وزیران اجازه استفاده از منابع داخلی را به ما داد و شرکت عمران و بهسازی توانست به بخشی از تعهدات خود عمل کند.

وی در رابطه با واحدهایی که تحویل متقاضی شده و افزایش قمیت به آن خورده است گفت: فاز ۳ شهر جدید پردیس در سالهای اولیه بدون خدمات و محوطه سازی به متقاضیان تحویل داده شده که از بودجه شرکت عمران مشکلات اساسی چون آسفالت و جدول حل شده است.

طاهرخانی در باره پیمانکاران متخلفی که دست از کار کشیده اند و ساخت و ساز نمی کنند گفت: طلب تمامی پیمانکاران پرداخت شده است و در چارچوب قراردادها باید پیمانکاران اقدام به ساخت کنند.

وی افزود: اگر پیمانکاری تخلف کرد مردم به شرکت عمران بعنوان ناظر مراجعه کنند تا با هماهنگی دستگاه هایی قضا، با این پیمانکار برخورد شود.

طاهرخانی گفت: با افزایش تسهیلات از ۳۰ به ۴۰ میلیون نباید پروژه ای در مسکن مهر پردیس متوقف شده باشد، چون پردیس مشکل مالی ندارد.

وی افزود: به پیمانکاران هشدار می دهیم کارهایشان را فعال کنند در غیر اینصورت با استفاده از چارچوب قانونی با آنان برخورد می شود .

طاهرخانی درباره واحد هایی که امسال به پایان نمی رسد، گفت: تمام طرح ها تا پایان سال در بخش ساخت کامل خواهد شد و در بحث زیرسازی و خدمات زیر بنایی باقی می ماند و مشمول افزایش قیمت نخواهد شد.

وی ادامه داد: قیمت پروژه های مسکن مهر پردیس نهایی شده است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴