عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باکتریال


عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باکتریال

به گزارش اخبار ساختمان، امیر روحانی از محققان این طرح، تولید آجر نوین ساختمانی را از دستاوردهای تحقیقاتی این شرکت نام برد و گفت: این محصول با عنوان سنگ آجر و با استفاده از مواد ضایعات معدنی تولید شده است.

وی با بیان اینکه عمده ماده استفاده شده در این محصول “گِل سنگ” است، خاطر نشان کرد: از آنجایی که گل سنگ خاصیت چسبندگی ندارد، ما در تولید سنگ آجر تولید شده از نانو ماده با یک باند خاص استفاده کردیم تا آجر تولید شده از استحکام و چسبندگی لازم برخوردار شود.

روحانی، طرح آجر تولید شده را به صورت سنگ دانست که قابلیت شست و شو دارد، خاطر نشان کرد: ساختار این سنگ آجر “اینتر لاگینگ” است به این معنا که آجرها در هم قفل می‌شود برای آنکه آجرها بر روی هم مستحکم شود از ملات ساختمانی برای ایجاد چسبندگی میان آنها استفاده خواهد شد.

به گفته وی شن و سیمان داخل آجرها ریخته و در داخل هم قفل می‌شوند.

این محقق با تاکید بر اینکه کاربرد این آجر سنگ‌ها در ساختمان دیگر نیازی به نما ندارد، از آنجایی که این محصول در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی ساخته می‌شود از این رو هزینه ساخت ساختمان کم خواهد شد.

روحانی آبگریزی را از دیگر مزایای این محصول دانست و خاطر نشان کرد: با استفاده از نانو مواد، خاصیت آبگریزی را در این محصول ایجاد کردیم ضمن آنکه با استفاده از این مواد خواص آنتی باکتریالی را به آن اضافه کردیم تا در اماکنی که نیاز به بهداشت دارد، از آن استفاده کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۲