سستی معاملات مسکن در اردیبهشت


سستی معاملات مسکن در اردیبهشت

ایسنا نوشت: رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا گفت: در اردیبهشت ماه ۹۵ شاهد انعقاد ۶۰ هزار و ۵۳۵ قرارداد خرید و فروش مسکن در کل کشور بودیم. این در حالی است که اردیبهشت ماه سال ۹۴ تعداد قراردادهای خرید و فروش ۹۵ هزار و ۲۱۱ مورد بود.

حسام عقبایی افزود: با این حال بخش اجاره افت چندانی در اردیبهشت ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل نداشت. در اردیبهشت امسال ۵۹ هزار و ۴۶۲ مورد قرارداد اجاره در کل کشور داشتیم که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۶۰ هزار و ۴۷۹ مورد بود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک، تعداد معاملات خرید و فروش مسکن در تهران را نیز اعلام کرد و گفت: در اردیبهشت سال ۹۵ شاهد انعقاد ۱۷ هزار و ۸۳ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران بودیم. این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۷ هزار و ۱۵۷ مورد بود که اختلاف چندانی با هم ندارند.

عقبایی ادامه داد: در بخش اجاره شهر تهران نیز ۱۸ هزار و ۲۲۵ قرارداد در اردیبهشت ماه داشتیم که با رشد ۷٫۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بود؛ چرا که در اردیبهشت سال ۹۴ شاهد انعقاد ۱۶ هزار و ۹۰۱ قرارداد اجاره در شهر تهران بودیم.

رییس اتحادیه این را هم گفت که بازار مسکن وارد فاز خروج از رکود شده است. عقبایی مبنای این ادعا را سیر مستقیم آمار معاملات مسکن تهران دانست و گفت: با توجه به این‌که در ماه‌های اولیه سال قرار داریم و تعداد معاملات می‌توانست روند کاهشی داشته باشد دیدیم که این اتفاق نیفتاد و معاملات مسکن شهر تهران با مدت مشابه سال قبل برابری کرد. این می‌تواند نشانه‌ای برای پیش‌رونق بخش مسکن باشد و احتمالا نیمه سال جاری شاهد خروج از رکود مسکن خواهیم بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹