با وام ودیعه کدام خانه را می‌توان اجاره کرد + جدول محلات


با وام ودیعه کدام خانه را می‌توان اجاره کرد + جدول محلات

به گزارش ایلنا، از تیرماه بحث ارایه وام ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومانی ودیعه به مستاجران نهایی شد و قرار شد به مستاجران شهرهای کوچک ۱۵ میلیون، کلانشهرها ۳۰ و تهرانی ها ۵۰ میلیون تومان وام ودیعه مسکن بدهند. با آغاز ثبت نام ۲٫۲ میلیون نفر برای دریافت وام ودیعه اسم نویسی کردند.

پالایش ثبت‌نام کنندگان از ۱۱ مرداد آغار شد و طبق گزارش وزارت راه و شهرسازی با پایش درخواست متقاضیان دریافت وام مسکن تاکنون حدود ۷۰ هزار نفر واجد شرایط بودند و پرونده آنها نهایی شده است.

روند دریافت وام ودیعه برای آنهایی که تایید شده‌اند به این نحو است که افرادی که پالایش می‌شوند و تایید می‌شوند می‌توانند با مراجعه به سامانه و سایت اعلام شده، بانک‌شان را انتخاب کنند که ۱۹ بانک عامل در ارایه این وام معرفی شده‌اند و بعد از آن اسامی  به شعب بانک‌ها ارسال می‌شود. سپس افراد می‌توانند با مراجعه به بانک و ارایه مدارک تشکیل پرونده دهند.

طبق گزارش اعلام شده تا روز گذشته تعداد کسانی که اطلاعات خود را تکمیل کردند ۳۲۸ هزار نفر بودند که از این تعداد ۷۰ هزار نفر از آنها پالایش شدند.

تعداد پیامک‌های ارسال شده با کد ملی معتبر یک میلیون و ۶۲۹ هزار پیامک بوده که نشان از استقبال مستاجران از این طرح بوده حال اینکه در تهران با توجه به افزایش جهشی قیمت مسکن، نرخ تورم و فاصله بین عرضه و تقاضا این وام ودیعه به تنهایی نمی‌تواند برای مستاجران موثر باشد مگر اینکه این مبلغ را به پس انداز خود اضافه کنند اما باید توجه داشته باشیم مخاطب این وام معمولا افرادی هستند که پس انداز قابل توجهی ندارند.

در جدول زیر مشخصات واحدهای مسکونی در تهران که مستاجران با وام ۵۰ میلیون تومانی می‌توانند آن را به اجاره دربیاروند آمده است. باید توجه داشت که مستاجران اقساط سود ۱۳ درصدی آن را که ماهانه حدود ۵۳۰ هزار تومان است باید به بانک بپردازند.

متراژ محدوده امکانات
۳۰متر-۴ساله خاک سفید بدون اتاق، پارکینگ،انباری و آسانسور
۲۰متر- ۱۴ساله تهرانپارس غربی بدون اتاق،پارکینگ و انباری.دارای آسانسور
۵۰ متر-کلنگی مجیدیه بدون اتاق، پارکینگ،انباری و آسانسور
۴۷متر-۵ساله اندیشه یک اتاق+ با آسانسور و پارکینگ. بدون انباری
۵۰ متر -۱۴ساله یافت آباد بدون اتاق، پارکینگ،انباری و آسانسور
۵۰متر-نوساز حصارک یک اتاق+بدون پارکینگ و آسانسور +با انباری
۵۵متر-کلنگی حمزه آباد یک اتاق+بدون پارکینگ و آسانسور +با انباری
۸۰ متر-نوساز پرند دواتاق+با آسانسور و پارکینگ. بدون انباری
۵۵متر-۹ساله ورامین یک اتاق+بدون پارکینگ و آسانسور +با انباری
۶۰متر-۵ساله شهر قدس یک اتاق+بدون پارکینگ+با آسانسور و انباری
۶۵متر- ۱۱ساله رباط کریم یک اتاق+بدون پارکینگ،انباری و آسانسور
۸۰متر-نوساز پردیس دواتاق+با پارکینگ،انباری و آسانسور
۶۵متر-۲ساله قرچک یک اتاق+بدون پارکینگ و آسانسور و انباری
۵۰متر-۵ساله بومهن یک اتاق+بدون پارکینگ و آسانسور +با انباری
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۶