افتتاح ۱۳۰۰ واحد طرح ملی مسکن در روزهای آتی


افتتاح ۱۳۰۰ واحد طرح ملی مسکن در روزهای آتی

محسن وطن خواهی در ادامه افزود: در روزهای آینده حدود هزار و ۳۰۰ واحد از طرح ملی مسکن (فاز ۴ و ۶ طرح مسکن مهر) با حضور رئیس جمهوری و وزیر  راه افتتاح می شود.
وی تصریح کرد: حدود ۲ هزار رو ۷۰۰ واحد دیگر مشکلات حقوقی دارند که معمولا تعاونی های دوجانبه هستند و هم اکنون در دست اقدامات قضایی است. از ۸۷هزار واحد باقیمانده ۷۷ هزار واحد تکمیل و افتتاح شده است. باقیمانده حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد است که بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی تا پایان آبان ماه امسال بخش عمده این واحدها تکمیل می شود.
مدیرعامل شرکت عمران پرند با یادآوری این که شرکت های عمران در محوطه سازی و آماده سازی واحدهای مسکن مهر اقدام کند، گفت: بر اساس بودجه سال ۹۹می توانیم از منابع داخلی در ساخت ساختمان استفاده کنیم.
وطن خواهی با اشاره به این که به نیابت از مردم پروژه های مسکن مهر را تکمیل می کنیم، اضافه کرد: پس از تکمیل و تحویل واحدها، مردم باید باقمیانده آورده را بازپرداخت کنند. در این راستا حدود ۶۰۰میلیارد تومان از منابع داخلی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر اختصاص یافته که تاکنون دوسوم (حدود ۴۰۰ میلیارد تومان) این مبلغ  تخصیص یافته است.
وی از دستور وزیر راه به بانک مسکن برای پرداخت ۳۵۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۸ درصد خبر داد و گفت: شهر جدید پرند یکی از بزرگ ترین مجموعه های طرح ملی مسکن را اجرا می کند. از ۲۵ هزار واحد سهمیه پرند، ۳ هزار و ۶۰۰ واحد توسط بنیاد تعاون در دست اقدام است. ۳ هزار و ۶۰۰ هزار واحد دیگر نیز دیگر در دست ساخت بوده که آماده سازی آن ۸۵ درصد و ساخت ۱۰ درصد است.
وی از ثبت نام ۳۳ هزار نفر برای طرح ملی مسکن خبر داد و با بیان این که ظرفیت ما ۲۰ هزار نفر است، افزود: ۱۶ هزار نفر تایید اولیه شده اند که از این تعداد ۸۰۰ تا ۱۰۰نفر واریزی حدود ۲۶ میلیارد تومان داشته اند.
وی با بیان این که متقاضیان با یک یا دو میلیون تومان ثبت نام را انجام دهند، اظهار کرد: یک مهلت قانونی برای واریز ۴۷میلیون تومان (در مرحله اول) به متقاضیان داده می شود و در صورت عدم واریزی، متقاضان غیرموثر از طرح ملی مسکن حذف خواهند شد.
مدیرعامل شرکت عمران پرند درباره قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن، گفت: قیمت این واحدها ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان است و در این راستا با ۱۳ پیمانکار در حال مذاکره هستیم تا با همین قیمت واحدها را بسازیم. در زمان حاضر واحدهای شخصی ساز از ۸ تا ۱۱ میلون تومان به ازای هر مترمربع خرید و فروش می شود.
وطن خواهی با بیان این که قیمت هر مترمربع زمین در پرند حدود ۶ میلیون تومان است، اضافه کرد: یکی از ابزارهای وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت ها، زمین است که آنرا با حداقل قیمت در طرح ملی مسکن در نظر گرفته شده است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۰