آخرین وضعیت تعاونی‌های مسکن مهر/تشکیل پرونده قضایی برای۶۲هزارواحد


آخرین وضعیت تعاونی‌های مسکن مهر/تشکیل پرونده قضایی برای۶۲هزارواحد

مدیر کل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون با اشاره به ۱۰۱ هزار و ۶۲۵ واحد مسکن مهر باقی مانده در قالب تعاونی های مسکن مهر گفت: برای ۶۲ هزار واحد به دلیل مشکلات حقوقی پرونده قضایی تشکیل شده است.

یعقوب رستمی، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پروژه‌های تعاونی های مسکن مهر گفت: در سال ۹۶ طی مذاکره با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر وضعیت این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، ۸۴۲ هزار و ۸۱۹ واحد در قالب تعاونی ها ساخته شده است که یک سوم از کل پروژه‌های مسکن مهر را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه از کل واحدهای مسکن مهر ساخته شده در قالب تعاونی‌ها، ۷۴۱ هزار و ۱۹۴ واحد به متقاضیان تحویل داده شده و ۱۰۱ هزار و ۶۲۵ نیز هنوز واگذار نشده است افزود: از مجموع این واحدها بالغ بر ۳۹ هزار و  ۶۰۰ واحد با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال مشروط بر آورده متقاضیان تکمیل می‌شود. همچنین حدود ۳۰ هزار واحد بین ۴۵ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیر کل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون ادامه داد: ۶۲هزار واحد باقی مانده مسکن مهر نیز دارای مشکلات حقوقی هستند به دلیل کم کاری و تخلفات اعضای هیأت مدیره تعاونی‌ها با مشکل مواجه شدند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پروژه های مسکن مهر تعاونی از نظر ساخت و تحویل نسبت به پروژه های غیرتعاونی از شرایط بهتری برخوردارند گفت: علاوه بر این، تعداد پرونده های دارای مشکلات حقوقی تعاونی های مسکن مهر، کمتر از مشکلات پروژه‌های مسکن مهر غیرتعاونی است.

وی در پاسخ به این سوال که چه نهادی مسئول نظارت بر فعالیت تعاونی‌های مسکن مهر است گفت: وزارت تعاون متولی سه رکن اصلی بازرس، مجمع و هیأت مدیر تعاونی های مسکن مهر است و رسیدگی به مشکلات مالی این تعاونی‌ها با وزارت تعاون نیست بکله مشکلات حقوقی و مالی تعاونی های مسکن مهر باید در مراجع قضایی رسیدگی شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۶