۱۰ ساختمان به انتخاب Dezeen


۱۰ ساختمان به انتخاب Dezeen
10 ساختمان به انتخاب Dezeen که باید در سال 2017 منتظر آنها باشیم

یک موزه هنری در کره جنوبی الهام گرفته شده از نقاشی های چشم انداز چینی در میان بهترین ساختمان هایی است که قرار است در سال ۲۰۱۷ تکمیل شوند

موزه هنرهای معاصر آفریقا، واقع در آفریقای جنوبی، شهر کیپ تاون، ساختمانی با ۴۲ لوله بتنی قائم

خانه لگو در دانمارک، ساخته شده توسط BIG

مرکز بازدید جدید BIG برای لگو، واقع شده در زادگاه شرکت در Billund، طوری طراحی شده تا مانند پُشته ای از آجرهای پلاستیکی به نظر برسد.ساختمان تکمیل شده شامل فضاهای نمایش، یک کافه و یک مغازه، به علاوه مجموعه ای از باغ های پشت بامی عمومی خواهد بود.

مرکز پادشاه عبدالعزیز برای برای فرهنگ جهانی در عربستان سعودی

یکی از بزرگترین پروژه های Snøhetta تا کنون، مرکز پادشاه عبدالعزیز برای فرهنگ جهانی حاوی ۱۰۰۰۰۰ مترمربع تأسیسات فرهنگی از جمله یک تالار کنفرانس، سینما، کتابخانه، سالن نمایشگاه، موزه و بایگانی خواهد بود.

تصاویری از ساختمان تقریباً کامل پیش از این رونمایی شده است، که نمای خارجی آن را نشان میدهد، اما ساختمان تا نیمه دوم سال ۲۰۱۷ برای بازدید عموم افتتاح نخواهد شد.

پردیس دانشگاهی اَپل ۲، در آمریکا، توسط Foster و شرکاء

شش سال بعد از اینکه شرکت نورمن فاستر از طرح خود برای یک پردیس کوپرتینو جدید اَپل پرده برداری کرد، یک مجتمع عظیم حلقه ای شکل آماده می شود تا درهای خود را برای اولین بار باز کند.

پردیس اَپل ۲ شامل تأسیسات تحقیق و توسعه و دفاتر، یک مرکز تناسب اندام، یک کافه و یک تالار کنفرانس با ۱۰۰۰ صندلی خواهد بود، که انتظار می رود تا همه ی اینها خلاقیت و همکاری میان کارکنان را افزایش دهد.

ساختمان بتنی در خیابان السرکال، امارات متحده عربی

شرکت Rem Koolhaas امسال اولین پروژه خود در دوبی را پرده برداری خواهد کرد – یک مرکز فرهنگی که میزبان رویدادهای عمومی بزرگ، نمایشگاه های هنری، اجراها و کنفرانس ها خواهد بود.

میدان پارک چائویانگ در چین، توسط MAD

برای چند سال گذشته مؤسس MAD، ما یانسونگ مشغول معرفی طرح مفهومی خود برای “شهر شان شویی” بوده است – یک توسعه ی شهری الهام گرفته شده از نقاشی های چینی سنتی. اما در سال ۲۰۱۷، او از اولین نمونه ی ساخته شده ی خود در پکن پرده برداری می کند.

میدان پارک چائویانگ مجتمعی از آسمان خراش ها، بلوک های اداری و فضاهای عمومی است، که همگی طوری طراحی شده اند تا شبیه کوه ها، تپه ها و دریاچه ها باشند.

موزه بدن انسان در فرانسه توسط BIG

همانند خانه لگو، BIG یک موزه را نیز در مونپلیه در سال ۲۰۱۷ افتتاح خواهد کرد، که از یک نقطه نظر هنری، علمی و اجتماعی به بدن انسان نگاه خواهد کرد.

این ساختمان ۷۸۰۰ مترمربعی از هشت فضای به هم پیوسته ی منحنی، با سقف های شیب دار از زمین در جهت های یک در میان تشکیل شده است. که برخی سنگفرش خواهند شد، در حالیکه برخی دیگر چمن خواهد گردید.

باغ آسمانی سئول، کره جنوبی، توسط MVRDV

این ساختمان که امسال تکمیل خواهد شد، یک جاده مرتفع در سئول را به یک پارک عمومی تبدیل خواهد کرد.

مرکز هنری گاردین در چین

قبلاً قرار بود در سال ۲۰۱۶ تکمیل شود، اما این مجتمع فرهنگی اکنون در سال ۲۰۱۷ افتتاح خواهد شد. این مکان می تواند مرکزی برای قدیمی ترین خانه حراج هنری چین باشد، به علاوه ی گالری ها، فضاهای رویداد و یک هتل با ۱۲۰ اتاق

جامعه ی طراحی در چین

V&A دومین پروژه خود در سال ۲۰۱۷ را نیز افتتاح خواهد کرد، یک موزه در شنژن، که در همکاری با گروه توسعه تجار چین ساخته شده است.

طراح آن یک طراح ژاپنی است، که انتظار می رود تبدیل به اولین مؤسسه طراحی بزرگ در چین شود،

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۴