۱۲۶ اُمین روز ثبت نام طرح ملی مسکن/ تهرانی‌ها امروز ثبت‌نام کنند


۱۲۶ اُمین روز ثبت نام طرح ملی مسکن/ تهرانی‌ها امروز ثبت‌نام کنند

۱۲۶ اُمین روز ثبت نام طرح ملی مسکن از دقایقی دیگر برای ۵ استان تهران، قم، سمنان، آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان آغاز خواهد شد.

از ساعت ۱۰ صبح امروز، چهارمین گروه از مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن که تا کنون ۱۲۶ روز روند ثبت نام‌ها از ۱۸ آبان امسال تا کنون به طول کشیده، از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد.

در این مرحله، متقاضیان گروه چهارم ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی در شهرهای دارای ظرفیت ثبت نام در استان‌های آذربایجان شرقی، سمنان، تهران، قم و سیستان و بلوچستان از ساعت ۱۰ صبح امروز (شنبه ۲۴ اسفند) تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۵ اسفند امسال برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

بر اساس اعلام عاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن، صرفاً یکی از روش‌های زیر را استفاده کنند:

۱. سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس: tem.mrud.ir

۲. سامانه پیامکی به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰

در این اطلاعیه که معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی آن راه منتشر کرده، آمده است:

برای رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، آن دسته از متقاضیان استان‌های فوق الذکر که به هر علت امکان استفاده از رایانه شخصی در منزل را ندارند می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۲۴ اسفند ماه از طریق تلفن همراه شخصی خود و با ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار (بدون هیچ حرف یا کلمه اضافه) به شماره پیامکی فوق، نسبت به ثبت نام اولیه در طرح، اقدام کنند.

به پیامک‌هایی که به جز کد ملی سرپرست خانوار، حاوی حرف یا کلمه دیگری باشند، ترتیب اثر داده نخواهند شد.

بدیهی است ثبت نام نهایی از متقاضیان که از طریق پیامک ثبت نام کرده‌اند، پس از رفع بیماری کرونا و با اطلاع رسانی قبلی، از طریق سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به آدرس (tem.mrud.ir) صورت خواهد پذیرفت.

متقاضیان ثبت نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند در ظرف زمانی فوق با مراجعه به سامانه یا ارسال پیامک بدون محدودیت در ظرفیت، ثبت نام کنند.

افرادی که در مرحله اول، ثبت نام و‬ سپس به عنوان متقاضی اولیه، پیامکِ احرازِ شرایط را دریافت کرده‌اند، چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

متقاضیانی که نسبت به احراز نشدن شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض کرده‌اند، نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، در فرایند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

در صورت تأمین زمین، برای شهرهایی که در مرحله اول و دوم ثبت نام قرار نداشته‌اند، در مراحل بعدی ثبت نام صورت خواهد پذیرفت.

متقاضیان استان‌های آذربایجان شرقی، سمنان، تهران، قم و جنوب سیستان و بلوچستان می‌توانند در شهرهای جدید، ثبت نام کنند.

متقاضیان ثبت نام در استان تهران می‌توانند یکی از شهرهای جدید پرند یا هشتگرد (واقع در استان البرز) و همچنین شهرستان‌های رباط کریم، اسلامشهر، شهریار، بهارستان، قدس، ملارد، ری، پاکدشت، ورامین، پیشوا، قرچک و نیز شهرستان‌های سمنان، گرمسار و ایوانکی در استان سمنان را برای دریافت واحد در طرح ملی مسکن انتخاب کنند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۴