فرآیند معاملات ثانویه مسکن مهر فراهم شد/احتمال فروش غیررسمی مسکن مهر به ۱۰ نفر در آنِ واحد


فرآیند معاملات ثانویه مسکن مهر فراهم شد/احتمال فروش غیررسمی مسکن مهر به ۱۰ نفر در آنِ واحد

محمد آئینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جدیدترین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر شهر اندیشه، اظهار کرد: از مجموع ۳۰۹۳ مسکن مهر اندیشه در قالب ۱۴ پروژه، توانستیم حدود ۱۱ پروژه را به مرحله نهایی برسانیم  و در دهه فجر با حضور مسئولان این واحدها را افتتاح کردیم.

وی با بیان این‌که در واقع ۲۳۰۰ واحد افتتاح شد، تصریح کرد: دو پروژه باقیمانده شامل حدود ۷۰۰ واحد است؛ یک پروژه ۲۸۸ واحدی و یک پروژه ۴۳۲ واحدی. نیمی از واحدهای پروژه ۴۳۲ واحدی خود مالک است یعنی ۲۱۶ واحد ۹۹ ساله است و در مجموع کل واحدهای ۹۹ ساله حدود ۵۰۴ واحد است.

وی با بیان این‌که این دو، پروژه‌های مسئله‌دار مسکن مهر در اندیشه بوده است، افزود:‌ در زمان ورود بنده به شرکت عمران (اواخر سال ۹۲) این پروژه‌ها به دلایلی مختلفی متوقف بودند، سازنده این پروژه‌ها کار رها کرده و رفته بود که با پیگیری‌های خیلی زیاد سازنده جدیدی برای تکمیل واحدهای مذکور انتخاب شد.

وی با یادآوری این‌که این پروژه‌ها روی پیشرفت ۲۰ درصدی متوقف شده بودند، بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات این دو پروژه این بود که متقاضیان در پرداخت دچار مشکل بوده و آنرا پرداخت نمی‌کردند، خوشبختانه با تلاش فراوان این پروژه‌ها راه افتادند. پروژه ۲۸۸ واحدی اقدم در مراحل نهایی کار است و بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران اندیشه با بیان این‌که پروژه هسا روی پیشرفت حدود ۷۴ درصد است، گفت:‌تلاش می‌کنیم در نیمه اول این پروژه‌ها را تکمیل و تحویل متقاضیان دهیم.

آئینی با اشاره به خرید و فروش واحدهای مسکن مهر بیان کرد: امکان معاملات ثانویه این واحدها در شرکت عمران فراهم شده و می‌تواند خرید و فروش از طریق ما انجام شود.

وی با بیان این‌که خیلی ها به صورت غیررسمی در بنگاه‌های املاک اقدام به خرید و فروش واحدهای مسکن مهر می‌کنند، افزود:‌این ها رسمیتی ندارد و توتصیه می‌کنیم که مردم این کار را نکنند. خریدار باید مطمئن شود که این واحدها به ۱۰ نفر فروخته نشده و برای این کار باید به شرکت عمران شهر اندیشه مراجعه کند.

وی با ابزار این‌که شرکت عمران اندیشه اطلاعات صاحب اصلی واحد مسکن مهر را در اختیار دارد، اظهار کرد: در حال طراحی فرآیند معاملات ثانویه هستیم که با ابلاغ بخشنامه‌های آن به‌زودی عملیاتی می‌شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶