ساخت ۲۵۰۰ واحد جدید مسکن مهر پردیس در سایت کوزو


ساخت ۲۵۰۰ واحد جدید مسکن مهر پردیس در سایت کوزو

سید مهدی هدایت در نشست بررسی مشکلات مسکن مهر پردیس که صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در این شهر جدید برگزار شد، اظهار داشت: برای احداث ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در چهار فاز شامل ۳۳ هزار واحد در فاز ۱۱ و همچنین فازهای ۸، ۵ و ۶ برنامه‌ریزی شده است که پیشرفت فیزیکی آماده‌سازی این واحدها تاکنون ۶۱ درصد و پیشرفت فیزیکی تأسیسات روبنایی ۵۵ درصد است.

وی با اشاره به تأکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اتمام همه پروژه‌های مسکن مهر پردیس تا پایان سال ۹۸ افزود: اجرای این برنامه‌ را در دستور کار داریم. همچنین مشکل معارض ها برای فاز ۸ حل شده است. احداث ۲۳ هزار واحد از ۳۳ هزار واحد فاز ۱۱ از سوی پیمانکار ترکیه‌ای (کوزو) به اتمام رسیده و سایر پروژه‌ها نیز پیشرفت ۸۵ درصدی دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: قرار است از محل ساخت مشارکتی سایت‌های تجاری از سوی شرکت پیمانکار فاز ۱۱، کلیه تأسیسات روبنایی شامل مساجد، مدارس و دیگر خدمات روبنایی احداث شود. همچنین پروژه‌های زیربنایی فاز ۱۱ شامل لوله‌کشی آب و شبکه فاضلاب نیز همراه با تکمیل پروژه‌ها تا پایان سال ۹۸ به اتمام خواهد رسید.

هدایت درباره فازهای ۵ و ۹ مسکن مهر شهر جدید پردیس نیز گفت: مقرر شده بود تا بخشی از تأسیسات زیربنایی این فازها را شرکت‌های سازنده و پیمانکار واحدهای مسکن مهر احداث کنند که نتوانسته‌اند. در نتیجه با قرارداد ۴۰۰ میلیارد تومانی، اجرای این پروژه‌ها را به یک شرکت دیگر واگذار کردیم.

به گفته وی، ۲۸ هزار واحد مسکن مهر در فاز ۸ داریم که در بخشی از پروژه‌های این فاز، ۸۰۰۰ واحد احداث شده است اما شرایط اسکان در این واحدها مهیا نیست. قرار است تا پایان سال ۹۸ کلیه اقدامات فاز ۸ نیز به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با تأکید بر اینکه در سال‌های گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان از آورده‌های متقاضیان برای احداث تأسیسات زیربنایی و خطوط لوله آب و فاضلاب برخی فازها و احداث راه دسترسی تعدادی از فازهای مسکن مهر پردیس به آزادراه تهران ـ پردیس با مجوز هیئت دولت هزینه شده بود، تصریح کرد: انتظار داریم تا بار دیگر با کسب مجوز از هیئت وزیران، این مبلغ را از محل فروش عرصه‌های خودمان به تکمیل پروژه‌های مسکن مهر اختصاص دهیم.

هدایت با تأکید بر لزوم تخصیص قیر برای شهر جدید پردیس برای تکمیل محوطه‌سازی و احداث راه‌های دسترسی، گفت: در فاز ۱۱ این شهر جدید، کارخانه آسفالت دایر و فعال شده است که اگر قیر تخصیص یابد، تکمیل و واگذاری پروژه‌ها تصویب خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اگر بانک عامل بخش مسکن به متقاضیان مسکن مهر پردیس تصویب کند تا هر نفر پنج میلیون تومان دیگر به تسهیلات آنها که قبلاً ۴۰ میلیون تومان دریافت کرده بودند، افزوده شود، کمک خوبی به تسریع در انجام پروژه‌ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ۲۵۰۰ واحد مسکن مهر پردیس دارای متقاضی هستند ولی به دلیل وجود معارضی در سایت‌های مسکن مهر این شهر، امکان احداث واحد ندارند. متقاضیان این واحدها، آورده‌های خود را واریز کرده‌اند ولی به آنها اعلام کرده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانند واحد دیگری در هشتگرد و پرند دریافت کنند اما عمدتاً متقاضیان علاقه‌ای به حضور در پرند یا هشتگرد ندارند و خواهان دریافت واحد خود در پردیس هستند به همین دلیل در سایت «کوزو» واقع در فاز ۱۱ یک قطعه زمین ۷۰ هکتاری را آماده کرده‌ایم که مجوز واگذاری آن برای ساخت ۲۵۰۰ واحد در این ۷۰ هکتار زمین، نیازمند تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۸