ساخت مصلای تهران از سر گرفته شد/ الحاق بنیاد مستضعفان به پروژه


ساخت مصلای تهران از سر گرفته شد/ الحاق بنیاد مستضعفان به پروژه

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی و دولتی از آغاز فعالیت مجدد پروژه مصلی تهران از دوم فروردین با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمدجعفر علیزاده در خصوص تخصیص بیشتر بیمارستان‌های احداث شده توسط سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی و دولتی به بیماران کرونایی، گفت: سازمان مجری تاکنون بیمارستان ٢٣٥ تختخوابی شفا در سقز کرمانشاه، بیمارستان ۲۳۲ تختخوابی تالش در استان گیلان، بیمارستان ۲۳۷ تختی بروجن در چهارمحال و بختیاری و بیمارستان ۲۲۰ تختی بهشهر در استان مازندران را به بیماران کرونایی اختصاص داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بیمارستان ۱۴۳ تختخوابی لنگرود نیز از جمله بیمارستان‌هایی است که از سوی سازمان مجری احداث شده است و برای تجهیز بیماران کرونایی در حال تجهیز است تا در صورت نیاز به این دسته از بیماران، اختصاص یابد.

علیزاده همچنین در خصوص فعالیت پروژه مصلای تهران که تکمیل آن از جمله وظایف سازمان مجری است، یادآور شد: پروژه مصلی از دوم فروردین ۹۹ فعالیت مجدد خود را با تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی و کاهش نیروها و تأمین سلامت و ایمنی پرسنل آغاز کرد.

به گفته وی، پروژه مصلی هم‌اکنون تحت تدابیر و دستورالعمل‌های خاص، فعال است و قطعاً بعد از عبور از مرحله کرونا و تحت تصمیماتی که در سطح ملی ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ می‌شود، فعالیت‌ها گسترش یافته و عقب‌ماندگی‌ها در این‌باره جبران خواهد شد.

علیزاده اعلام کرد: هم اکنون ساخت ایوان که یکی از قسمت‌های ویژه مصلی است کاملاً فعال است. سایر قسمت‌ها از جمله رواق شرقی و رواق غربی و صحن نیز توسط بنیاد مستضفعان و شرکت ملی ساختمان در حال انجام است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۰