افزایش خریدار و فروشنده در بازار مسکن


افزایش خریدار و فروشنده در بازار مسکن

به گزارش اقتصاد نیوز، بازار معاملات آپارتمان‌های مصرفی این روزها شاهد افزایش فایل‌های متنوع پیشنهادی فروش ملک به سمت تقاضای مسکن است. با خروج بخش قابل‌توجهی از آپارتمان‌های نوساز از بازار اجاره مسکن، این واحدها به بازار تقاضا معرفی شده‌اند تا همزمان با افزایش حجم معاملات در فصل تابستان، مالکان این آپارتمان‌ها موفق به فروش آنها شوند. این در حالی است که امسال تحت‌تاثیر افزایش سقف وام خرید مسکن و قرار گرفتن در پایان دوره رکود، مراجعه متقاضیان مصرفی هم به بنگاه‌های مسکن بیشتر شده و این دسته از متقاضیان با انگیزه و توان مالی بهتری نسبت به سال گذشته، برای خرید واحد موردنظرشان مصمم هستند.

از سوی دیگر کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و به تبع آن کاهش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن هم انگیزه خرید را در متقاضیان آپارتمان تقویت کرده است.همچنین سازندگان واحدهای مسکونی که پیش از این موفق به فروش آپارتمان‌های خود در بازار رکودی مسکن نشده بودند، امسال تحت‌تاثیر استقبال بیشتر متقاضیان مصرفی، این واحدها را وارد بازار مسکن کرده‌اند.

به نظر می‌رسد سازندگان قصد دارند همزمان با قرار گرفتن در پایان دوره رکود و سپس شروع رونق طی ماه‌های آتی نقدینگی لازم را برای شروع پروژه‌های جدید ساختمانی تامین کنند.هم‌‌اکنون تعداد قابل‌توجهی از فایل‌های فروش آپارتمان‌های نوساز و چند سال ساخت در هر یک از بنگاه‌های مسکن مناطق مختلف شهر تهران یافت می‌شود که عمده این واحدها مخاطبان مناسبی در سمت تقاضای مصرفی دارد.این در حالی است که بازار خرید و فروش واحدهای لوکس همچنان در حالت رکودی به‌سر می‌برد و برخلاف بازار تقاضای مصرفی که رفت و آمدهای بیشتری را این روزها شاهد است، بازاری کم رونق محسوب می‌شود.

کارشناسان بازار مسکن به متقاضیان خرید و فروش واحدهای مصرفی توصیه می‌کنند هم‌اکنون زمان مناسبی برای خرید و فروش آپارتمان‌های مصرفی است، چراکه هم عرضه واحدها به نحو مناسبی صورت پذیرفته و هم تعداد قابل‌توجهی متقاضی مصمم به خرید در بنگاه‌ها یافت می‌شود.به اعتقاد آنها این حجم از عرضه و تقاضای مسکن مصرفی با پیشروی در فصل تابستان به‌طور قطع تقویت خواهد شد و طی روزها و ماه‌های آینده شاهد شرایط بهتری در بازار ملک خواهیم بود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳